This page in: Chinese / English / French / German / Hebrew / Italian / Japanese / Korean / Portuguese / Russian / Spanish / Swedish / Ukrainian

PostgreSQL 15 Press Kit

Contents

Original Press Release

13 жовтня, 2022 - PostgreSQL Global Development Group сьогодні повідомила про випуск PostgreSQL 15, останньої версії найсучаснішої бази даних з відкритим вихідним кодом у світі.

PostgreSQL 15 ґрунтується на покращенні продуктивності останніх випусків із помітними перевагами для керування робочими навантаженнями як у локальних, так і в розподілених розгортаннях, включаючи покращене сортування. Випуск покращує роботу розробника завдяки додаванню популярної команди MERGE та дає більше можливостей спостереження за станом бази даних.

«Спільнота розробників PostgreSQL продовжує створювати функції, що спрощують роботу з даними у процесах з високим навантаженням, одночасно вдосконалюючи роботу розробника», - говорить Джонатан Кац, член PostgreSQL Core Team. «PostgreSQL 15 підкреслює, як за допомогою відкритої розробки програмного забезпечення ми можемо надати користувачам базу даних, яка чудово підходить для розробки програм і безпечна для важливих даних».

PostgreSQL — інноваційна система керування даними, відома своєю надійністю та міцністю, завдяки відкритому коду протягом 25 років розвивається розробниками глобальної спільноти і стала реляційною базою даних з відкритим кодом, яку обирають організації всіх розмірів.

Покращена продуктивність сортування та стиснення

В останньому випуску PostgreSQL вдосконалила алгоритми сортування в пам’яті та на диску, еталонні показники демонструють пришвидшення на 25% - 400% в залежності від типу даних, що сортуються. Використання row_number(), rank(), dense_rank() та count() у якості віконних функцій також має переваги в продуктивності в PostgreSQL 15. Запити з використанням SELECT DISTINCT тепер можуть виконуватися паралельно.

Спираючись на напрацювання попереднього випуску PostgreSQL для дозволу асинхронних віддалених запитів, джерело сторонніх данних PostgreSQL (FDW), postgres_fdw, тепер підтримує асинхронні коміти.

Покращення продуктивності в PostgreSQL 15 розповсюджуються на можливості архівування та резервного копіювання. PostgreSQL 15 додає підтримку LZ4 і Zstandard (zstd) стиснення до файлів журналу попереднього запису (WAL), які мають переваги як в плані економії місця, так і в плані продуктивності для певних робочих навантажень. На певних операційних системах PostgreSQL 15 додає підтримку попередньої вибірки сторінок, на які є посилання в WAL, щоб допомогти прискорити час відновлення. Вбудована команда резервного копіювання PostgreSQL pg_basebackup тепер підтримує стиснення файлів резервних копій на стороні сервера з вибором між gzip, LZ4 і zstd. PostgreSQL 15 дозволяє використання нестандартних модулів архівації, що усуває накладні витрати, пов'язані з використанням командного інтерпретатора.

Промовисті можливості розробника

PostgreSQL 15 включає стандартну команду SQL MERGE. MERGE дозволяє використовувати умовні конструкції, що можуть містити дії INSERT, UPDATE та DELETE в рамках однієї команди.

Останній випуск додає нові функції для використання регулярних виразів для перевірки рядків: regexp_count(), regexp_instr(), regexp_like() та regexp_substr(). PostgreSQL 15 також розширює функцію range_agg для агрегації типів даних multirange, представлених у попередньому випуску.

PostgreSQL 15 дозволяє користувачам створювати подання, що запитують дані, використовуючи дозволи того, хто викликає, а не того, хто створив подання. Ця опція під назвою security_invokerдодає додатковий шар захисту, щоб переконатися, що користувачі, які викликають подання, мають правильні дозволи для роботи з основними даними.

Більше можливостей з логічною реплікацією

PostgreSQL 15 забезпечує більшу гнучкість для керування логічною реплікацією. У цьому випуску впроваджено фільтрування рядків та списків стовпців для видавців, що дозволяє користувачам вибирати з таблиці піднабір даних для реплікації. PostgreSQL 15 додає функції для спрощення управління конфліктами, включаючи можливість пропустити відтворення конфліктної транзакції і автоматичне відключення підписки, якщо виявлено помилку. Цей випуск також має підтримку використання двоетапного затвердження (2PC) з логічною реплікацією.

Покращення журналювання та конфігурації

PostgreSQL 15 впроваджує новий формат журналювання: jsonlog. Він виводить журнал даних за допомогою визначеної структури JSON, що дозволяє обробляти журнали PostgreSQL у структурованих системах журналювання.

Цей випуск надає адміністраторам баз даних більше гнучкості в тому, як користувачі можуть управляти конфігурацією PostgreSQL, додавши можливість надавати користувачам дозвіл змінювати параметри конфігурації на рівні сервера. Окрім того, користувачі тепер можуть шукати інформацію про конфігурацію за допомогою команди \dconfig з інструменту командного рядка psql.

Інші істотні зміни

PostgreSQL статистика на рівні сервера тепер збирається в загальній пам’яті, що виключає як процес збору статистики, так і періодичний запис цих даних на диск.

У PostgreSQL 15 з’явилася можливість сортування ICU за замовчуванням для кластера або окремої бази даних.

У цьому випуску також з’явилося нове вбудоване розширення, pg_walinspect, що дозволяє користувачам переглядати вміст файлів журналів попереднього запису безпосередньо з інтерфейсу SQL.

PostgreSQL 15 також відкликає дозвіл CREATE усіх користувачів, окрім власника бази даних, зі схеми public (або за замовчуванням).

Із PostgreSQL 15 видалено й давно застарілий режим "ексклюзивного резервного копіювання" та підтримку Python 2 з PL/Python.

Про PostgreSQL

PostgreSQL — це найдосконаліша в світі база даних з відкритим вихідним кодом та глобальною спільнотою, що налічує тисячі користувачів, контриб'юторів, компаній та організацій. Побудована на основі більш ніж 35-річної інженерної роботи, що започаткована в Каліфорнійському університеті в Берклі. PostgreSQL продовжує розвиватися неперевершеними темпами. Зрілий набір функцій PostgreSQL не тільки відповідає найкращим пропрієтарним системам управління базами даних, але й перевершує їх у функціоналі, розширюваності, безпеці та стабільності.

Посилання

Про PostgreSQL

PostgreSQL — це найдосконаліша в світі база даних з відкритим вихідним кодом та глобальною спільнотою, що налічує тисячі користувачів, контриб'юторів, компаній та організацій. Побудована на основі більш ніж 35-річної інженерної роботи, що започаткована в Каліфорнійському університеті в Берклі. PostgreSQL продовжує розвиватися неперевершеними темпами. Зрілий набір функцій PostgreSQL не тільки відповідає найкращим пропрієтарним системам управління базами даних, але й перевершує їх у функціоналі, розширюваності, безпеці та стабільності.

Learn more about PostgreSQL and participate in our community at PostgreSQL.org.

Більше про функціонал

Із роз'ясненнями щодо вищезазначених та інших функцій можна ознайомитися на таких ресурсах:

Де скачати

Завантажити PostgreSQL 15 можна кількома способами, у тому числі:

Інші інструменти та розширення доступні через мережу розширень PostgreSQL Extension Network.

Документація

PostgreSQL 15 постачається як з документацією у форматі HTML, так й у вигляді man-сторінок. Також доступна онлайн-документація у форматах HTML і PDF.

Ліцензія

PostgreSQL використовує ліцензію PostgreSQL License, BSD-подібну "дозвільну" ліцензію. Ця ліцензія сертифікована OSI і вважається широкоприйнятною як гнучка й дружня до бізнесу, тому що не обмежує використання PostgreSQL комерційними й закритими продуктами. Разом з підтримкою від багатьох компаній і публічним володінням коду, наша ліцензія робить PostgreSQL дуже популярною серед компаній, які бажають вбудувати базу даних у свій власний продукт без страху, обмежень, залежностей або змін ліцензійних умов.

Контакти

Вебсайт

Електронна пошта

Зображення та логотипи

Postgres і PostgreSQL, а також логотип зі слоном (Elephant Logo Slonik),є зареєстрованими торговими марками PostgreSQL Community Association of Canada. Якщо ви бажаєте використати ці торгові марки, ви маєте дотримуватися вимог політики використання торгових марок.

PostgreSQL Logo

Корпоративна підтримка

PostgreSQL користується підтримкою багатьох компаній, які спонсорують розробників, надають хостингові ресурси та фінансову підтримку. Перегляньте нашу спонсорську сторінку з переліком деяких прихильників проекту.

Існує також велика спільнота компаній, що пропонують професійну підтримку PostgreSQL від індивідуальних консультантів до багатонаціональних компаній.

Якщо ви бажаєте зробити фінансовий внесок для PostgreSQL Global Development Group або для однієї з визнаних неприбуткових організацій, будь ласка, відвідайте сторінку для пожертвувань.