This page in: Chinese / English / French / German / Hebrew / Japanese / Korean / Russian / Spanish

PostgreSQL 14 Press Kit

Contents

Original Press Release

PostgreSQL 14 Released!

קבוצת הפיתוח הגלובלית של PostgreSQL הודיעה היום על שחרורה של PostgreSQL 14 , הגרסה העדכנית ביותר של מסד הנתונים המתקדם בעולם עם קוד פתוח

PostgreSQL 14 מביא מגוון תכונות המסייעות למפתחים ומנהלי מערכת להריץ את היישומים המגובים בנתונים שלהם. PostgreSQL ממשיכה להוסיף חידושים בנושא סוגי נתונים מורכבים, כולל גישה נוחה יותר ל- JSON ותמיכה בטווחי נתונים לא רציפים. מהדורה אחרונה זו מוסיפה למגמה של PostgreSQL לשיפור ביצועים גבוהים ועומסי עבודה עם נתונים מבוזרים, עם חידושים בחיבורים מקביליים, עומסי עבודה גבוהים, מקביליות שאילתות ושכפול לוגי.

"המהדורה האחרונה של PostgreSQL מקדמת את היכולת של המשתמשים שלנו לנהל עומסי עבודה בקנה מידה גדול, משפרת את שקיפות ונראות ומכילה תכונות חדשות המסייעות למפתחי יישומים", אמר מגנוס האגנדר, חבר צוות ליבה של PostgreSQL. כ תמיד PostgreSQL 14 מהווה עדות למסירותה של קהילת PostgreSQL העולמית בהתייחסות למשוב והמשך אספקת מסד נתונים חדשני אשר מתאים לארגונים גדולים וקטנים ".

PostgreSQL זאת מערכת ניהול נתונים חדשנית הידועה באמינותה ובחוסנה, נהנית ממעל 25 שנות פיתוח קוד פתוח מ קהילת מפתחים עולמית והפכה לבסיס נתונים רלציוני הפתוח המועדף על ארגונים מכל הגדלים.

JSON תוספות נוחות וטווחים מרובים

PostgreSQL תמך במניפולציות נתונים של JSON מאז פרסום PostgreSQL 9.2, אם כי אחזור הערכים השתמש בתחביר ייחודי. כעת PostgreSQL 14 מאפשר לגשת לנתוני JSON באמצעות סאב סקריפטים למשל. שאילתה כמו

SELECT ('{ "postgres": { "release": 14 }}'::jsonb)['postgres']['release'];

תעבוד עכשיו. זה מתאם את PostgreSQL עם תחביר שמוכר בדרך כלל של אחזור מידע מנתוני JSON. בדרך כלל ניתן להרחיב את המערכת של סאב סקריפטים שנוספה ל- PostgreSQL 14 למבני נתונים מקוננים אחרים, והיא מיושמת גם על סוג הנתונים hstore במהדורה זו.

סוגי טווחים , שפורסמו גם לראשונה ב- PostgreSQL 9.2, מציעים כעת תמיכה בטווחים לא רציפים באמצעות הכנסת של סוג נתונים multirange טווחים מרובים הם רשימות מסודרת של טווחים שאינם חופפים, המאפשרות למפתחים לכתוב שאילתות פשוטות יותר להתמודדות עם רצפים מורכבים של טווחים. סוגי הטווחים המקוריים של PostgreSQL (תאריכים, שעות, מספרים) תומכים בטווחים מרובים וניתן להרחיב סוגי נתונים אחרים לשימוש בטווחים מרובים.

שיפורי ביצועים בעומסי עבודה כבדים

PostgreSQL 14 מספק שיפור משמעותי בתפוקה בעומסי עבודה המשתמשים בחיבורים רבים, כאשר כמה מדדים הציגו הגדלת המהירות פי 2 מהרגיל. מהדורה זו ממשיכה בשיפורים האחרונים בניהול אינדקסים עץ B על ידי הפחתת נפיחות האינדקסים בטבלאות עם האינדקסים המתעדכנים לעתים קרובות .

PostgreSQL 14 מכניסה את היכולת שאילתות pipeline למסד נתונים מה שיכול לשפר משמעותית את הביצועים בחיבורים עם latency גבוה או לעומסי עבודה עם הרבה כתיבות קטנות גמו

INSERT/UPDATE/DELETE

מכיוון שזו תכונת צד לקוח, תוכלו להשתמש במצב pipeline עם כל מסד נתונים עכשיווי של PostgreSQL באמצעות גירסת לקוח 14 או דרייבר לקוח אשר נבנה עם גרסת 14 של libpq.

שיפורים בעומסי עבודה מבוזרים

PostgreSQL 14 מועילה גם למאגרי PostgreSQL מבוזרים. בעת שימוש ב רפליקציה לוגי , PostgreSQL יכולה כעת להזרים טרנזקציות אשר עדיין בתהליך למנויים, עם יתרונות ביצועים משמעותיים ליישום טרנזקציות גדולות על מנויים. PostgreSQL 14 מוסיף גם מספר שיפורי ביצועים אחרים למערכת הפענוח הלוגית המפעילה רפליקציה לוגי.

עטיפות נתונים זרים , המשמשות לעבודה עם עומסי עבודה מאוחדים על פני PostgreSQL ומאגרי מידע אחרים, יכולות כעת למנף מקביליות שאילתות ב- PostgreSQL 14. המהדורה הזו מיישמת יכולת זו ב- postgres_fdw , עטיפת הנתונים הזרים המתממשקת עם מסדי נתונים אחרים של PostgreSQL.

בנוסף לתמיכה במקבילויות שאילתות, postgres_fdw יכולה כעת להכניס נתונים בכמויות גדולות לטבלאות זרות ולייבא מחיצות טבלאות עם הוראת IMPORT FOREIGN SCHEMA.

ניהול ויכולות תצפית

PostgreSQL 14 מרחיבה את שיפורי הביצועים שלה למערכת vacuuming , כולל אופטימיזציות להפחתת תקורה מעצי B. מהדורה זו מוסיפה גם "מצב חירום" ל vacuum אשר נועד למנוע wraparound של מספרי טרנזקציות. ANALYZE אשר משמש לאיסוף נתונים סטטיסטיים של מסדי נתונים, פועל כעת מהר יותר באופן משמעותי ב PostgreSQL 14 בשל שיפורי הביצועים שלה.

דחיסה עבור מערכות TOAST המשמשת לאחסון נתונים גדולים יותר כמו בלוקים של טקסט או נתונים גיאומטריים, עכשיו ניתן כעת להגדיר. PostgreSQL 14 מוסיף דחיסת LZ4 לעמודות TOAST תוך שמירה על תמיכה בדחיסתpglz.

PostgreSQL 14 מוסיפה מספר תכונות חדשות שיסייעו בניטור והתצפיות, כולל היכולת לעקוב אחר פקודת COPY והתקדמותה , לנתר פעילות WAL ו לאסוף סטטיסטיקה על סלוטים של רפליקציה. הפעלת compute_query_id מאפשרת לך לעקוב אחר שאילתה באופן ייחודי באמצעות מספר תכונות של PostgreSQL, כולל pg_stat_activity, EXPLAIN VERBOSE ועוד רבים אחרים.

ביצועי SQL, התאמה ותוספות נוחות

תכנון וביצוע שאילתות נהנים משיפורים ב- PostgreSQL 14. מהדורה זו כוללת מספר שיפורים בתמיכת במקביליות השאילתות של PostgreSQL, כולל ביצועים טובים יותר של סריקות רצופות מקביליות, היכולת PL/pgSQL לבצע שאילתות מקבילות בעת שימוש בפקודה RETURN QUERY, ומאפשרת REFRESH MATERIALIZED VIEW לבצע שאילתות מקביליות. בנוסף, שאילתות המשתמשות באיחוד nested loop עשויות לראות יתרונות ביצועים באמצעות מטמון נוסף שהתווסף ל- PostgreSQL 14.

ניתן כעת ב- PostgreSQL 14 להשתמש ב- סטטיסטיקה מורחבת לביטויים. בנוסף, פונקציות חלונות יכולות כעת להפיק תועלת ממיונים מצטברים, תכונה שהוצגה ב- PostgreSQL 13

פרוצדורה מאוחסנת , המאפשרות שליטה בטרנזאקציות בתוך קוד, יכולות כעת להחזיר נתונים באמצעות פרמטרים 'OUT'.

PostgreSQL 14 מציגה את היכולת ליישר חותמות זמן למרווח מסוים באמצעות הפונקציה date_bin. מהדורה זו גם מוסיפה את תאימות ל SQL ע״י SEARCH ו CYCLE. אשר שיעזרו עם הסדרה וזיהוי מחזורים עבור רקורסיה ב common table expressions.

שיפורי אבטחה

PostgreSQL 14 מקל להקצות למשתמשים הרשאות לקריאה ולכתיבה בלבד בטבלאות, views וסכימות באמצעות pg_read_all_data ו pg_write_all_data תפקידים מוגדרים מראש. בנוסף, מהדורה זו הופכת התאמה לתקן של מערכת ניהול סיסמאות ואימות SCRAM-SHA-256 כ ברירת המחדל בהתקנות חדשות של PostgreSQL.

אודות PostgreSQL

PostgreSQL הוא מסד נתונים בקוד פתוח המתקדם ביותר בעולם, עם קהילה גלובלית של אלפי משתמשים, תורמים, חברות וארגונים. הפרויקט PostgreSQL נבנה על מעל 30 שנות הנדסה, החל באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, והמשיך להתפתח עם קצב ללא תחרות. ערכת התכונות הבשלות של PostgreSQL לא רק תואמת מערכות נתונים קנייניות מובילות, אלא עולה עליהן במאפיינים של מסדי נתונים מתקדמים ,הרחבה, אבטחה ויציבות. תרגומי הודעה לעיתונות

קישורים

About PostgreSQL

PostgreSQL is the world's most advanced open source database, with a global community of thousands of users, contributors, companies and organizations. Built on over 30 years of engineering, starting at the University of California, Berkeley, PostgreSQL has continued with an unmatched pace of development. PostgreSQL's mature feature set not only matches top proprietary database systems, but exceeds them in advanced database features, extensibility, security, and stability.

Learn more about PostgreSQL and participate in our community at PostgreSQL.org.

More About the Features

For explanations of the above features and others, please see the following resources:

Where to Download

There are several ways you can download PostgreSQL 14, including:

Other tools and extensions are available on the PostgreSQL Extension Network.

Documentation

PostgreSQL 14 comes with HTML documentation HTML documentation as well as man pages, and you can also browse the documentation online in both HTML and PDF formats.

Licence

PostgreSQL uses the PostgreSQL License, a BSD-like "permissive" license. This OSI-certified license is widely appreciated as flexible and business-friendly, since it does not restrict the use of PostgreSQL with commercial and proprietary applications. Together with multi-company support and public ownership of the code, our license makes PostgreSQL very popular with vendors wanting to embed a database in their own products without fear of fees, vendor lock-in, or changes in licensing terms.

Contacts

Website

Email

Images and Logos

PostgreSQL Logo

All logos are available for modification and redistribution under The PostgreSQL Licence. The PostgreSQL name and logo are trademarks of The PostgreSQL Community Association of Canada.

Corporate Support

PostgreSQL enjoys the support of numerous companies, who sponsor developers, provide hosting resources, and give us financial support. See our sponsors page for some of these project supporters.

There is also a large community of companies offering PostgreSQL Support , from individual consultants to multinational companies.

If you wish to make a financial contribution to the PostgreSQL Global Development Group or one of the recognized community non-profit organizations, please visit our donations page.