This page in: Chinese / English / French / German / Hebrew / Italian / Japanese / Korean / Portuguese / Russian / Spanish / Swedish / Ukrainian

PostgreSQL 16 Press Kit

Contents

Original Press Release

ספטמבר 14, 2023 - קבוצת הפיתוח הגלובלית של PostgreSQL הודיעה היום על שחרורה של PostgreSQL 16, הגרסה העדכנית ביותר של מסד הנתונים המתקדם בעולם עם קוד פתוח.

PostgreSQL 16 מעלה את הביצועים שלה, עם שיפורים בולטים במקביליות שאילתות, טעינת נתונים בכמויות גדולות ורפליקציה לוגית. ישנן תכונות רבות במהדורה זו עבור מפתחים ומנהלי מערכות, כולל תחביר נוסף של SQL/JSON, סטטיסטיקות ניטור חדשות לעומסי העבודה שלכם וגמישות רבה יותר בהגדרת כללי בקרת גישה לניהול מדיניות לציי שרתים גדולים.

"ככל שדפוסי מסדי נתונים יחסיים מתפתחים, PostgreSQL ממשיכה להשיג שיפורי ביצועים בחיפוש וניהול נתונים בקנה מידה גדול", אמר Dave Page, חבר ב-PostgreSQL Core Team. "מהדורה זו נותנת למשתמשים שיטות נוספות לשלוט בקנה מידה של עומסי העבודה שלהם, תוך שהיא נותנת להם דרכים חדשות להשיג תובנות ולייעל את האופן שבו הם מנהלים את הנתונים שלהם." "מהדורה אחרונה מדגישה כיצד, באמצעות פיתוח כם קוד פתוח, אנו יכולים לספק למשתמשים שלנו מסד נתונים נהדר לפיתוח יישומים ובטוח עבור הנתונים הקריטיים שלהם."

PostgreSQL זאת מערכת ניהול נתונים חדשנית הידועה באמינותה ובחוסנה, נהנית ממעל 35 שנות פיתוח קוד פתוח מ קהילת מפתחים עולמית והפכה לבסיס נתונים רלציוני הפתוח המועדף על ארגונים מכל הגדלים.

שיפורי ביצועים

PostgreSQL 16 משפרת את הביצועים של הפונקציונליות הקיימת של PostgreSQL באמצעות אופטימיזציות חדשות של מתכנן שאילתות. במהדורה האחרונה הזו, מתכנן השאילתות יכול לעשות במקביל את צירוף FULL ו- RIGHT , ליצור תוכניות יעילות יותר עבור שאילתות אשר משתמשות ב פונקציות מצטברות עם סעיף DISTINCT או ORDER BY , להשתמש במיון מצטבר עבור שאילתות SELECT DISTINCT , לבצע אופטימיזציה של פונקציות החלונות כך שיפעלו ביעילות רבה יותר. זה גם משפר את ה- RIGHT ו- OUTER "anti-joins", מה שמאפשר למשתמשים לזהות שורות שאינן נמצאות בטבלה מצורפת.

מהדורה זו כוללת שיפורים לטעינה כמויות גדולות של נתונים באמצעות COPY בפעולות בודדות ובמקבילות, עם בדיקות שמראות שיפור של עד 300% בביצועים במקרים מסוימים. PostgreSQL 16 מוסיפה תמיכה ל איזון עומסים במערכות אשר משתמשות ב- libpq , ושיפורים באסטרטגיית ואקום המפחיתה את הצורך בהקפאות טבלה מלאה. בנוסף, PostgreSQL 16 מציגה האצת מעבד באמצעות SIMD הן בארכיטקטורות x86 והן בארכיטקטורות ARM, וכתוצאה מכך שיפורי ביצועים בעת עיבוד מחרוזות ASCII ו-JSON, וביצוע חיפושי מערך ותת עסקאות.

שכפול לוגי

שכפול לוגי מאפשרת למשתמשים להזרים נתונים לשרתים PostgreSQL אחרים או למנויים שיכולים לפרש את פרוטוקול השכפול הלוגי של PostgreSQL. ב-PostgreSQL 16, משתמשים יכולים לבצע שכפול לוגי משרת standby, כלומר standby יכול לפרסם שינויים לוגיים לשרתים אחרים. זה מספק למפתחים אפשרויות חדשות לחלוקת עומסי עבודה, למשל, תוך שימוש בstandby במקום השרת הראשי העמוס יותר כדי לשכפל שינויים למערכות downstream.

בנוסף, ישנם מספר שיפורים בביצועים ב-PostgreSQL 16 בשכפול לוגי. מנויים יכולים כעת לבצע טרנזקציות גדולות באמצעות workers מקביליים. עבור טבלאות שאין להן מפתח ראשי , מנויים יכולים להשתמש באינדקסים של עץ B במקום סריקות רציפות כדי למצוא שורות. בתנאים מסוימים, משתמשים יכולים גם להאיץ את סנכרון הטבלה הראשוני באמצעות הפורמט הבינארי.

ישנם מספר שיפורים בבקרת גישה לשכפול לוגי ב-PostgreSQL 16, כולל role החדש המוגדר מראש pg_create_subscription , המעניק למשתמשים את היכולת ליצור מנויים לוגיים חדשים. לבסוף, מהדורה זו מתחילה להוסיף תמיכה בשכפול לוגי דו-כיווני, ומציגה פונקציונליות לשכפול נתונים בין שתי טבלאות מpublishers שונים.

חווית המפתחים

PostgreSQL 16 מוסיפה תחביר נוסף מ SQL/JSON , כולל בנאים ופרדיקטים כגון JSON_ARRAYAGG , JSON_ARRAYAGG ו- IS_JSON . מהדורה זו מציגה גם את היכולת להשתמש בקווים תחתונים (underscores) עבור אלפי מפרידים (למשל 5_432_000 ) ובמחרוזות של שלמים שאינם עשרוניים, כגון 0x1538 , 0o12470 ו- 0b1010100111000 .

מפתחים המשתמשים ב-PostgreSQL 16 נהנים גם מפקודות חדשות ב- psql . זה כולל \bind , המאפשרת למשתמשים להכין שאילתות עם פרמטרים ולהשתמש ב- \bind כדי להחליף את המשתנים (למשל SELECT $1::int + $2::int \bind 1 2 \g .

PostgreSQL 16 משפרת את התמיכה הכללית ב text collations , המספקת כללים איך למיין את הטקסט. PostgreSQL 16 נבנה עם תמיכת ICU כברירת מחדל, קובע את ברירת המחדל של ICU מהסביבה, ומאפשרת למשתמשים להגדיר כללי ICU collation מותאמים אישית.

ניטור

היבט מרכזי בכוונון הביצועים של עומסי עבודה של מסד נתונים הוא הבנת ההשפעה של פעולות ה-I/O על המערכת. PostgreSQL 16 מציג את pg_stat_io , מקור חדש של מדדי קלט/פלט מרכזיים לניתוח פרטני של דפוסי גישה לקלט/פלט.

בנוסף, מהדורה זו מוסיפה שדה חדש ל view pg_stat_all_tables שמתעד את חותמת זמן המייצגת מתי טבלה או אינדקס נסרקו לאחרונה. PostgreSQL 16 גם הופכת את ה- auto_explain לקריא יותר על ידי רישום ערכים המועברים ל שאילתות עם פרמטרים, ומשפרת את הדיוק של אלגוריתם מעקב השאילתות אשר משמש את pg_stat_statements ו- pg_stat_activity .

בקרת גישה ואבטחה

PostgreSQL 16 מספקת אפשרויות עדינות יותר לבקרת גישה ומשפרת תכונות אבטחה אחרות. המהדורה משפרת את הניהול של קבצי pg_hba.conf ו- pg_ident.conf , כולל התאמת ביטויים רגולריים עבור שמות משתמשים ומסדי נתונים והנחיות include עבור קבצי תצורה חיצוניים.

מהדורה זו מוסיפה מספר פרמטרים להתחברות מאובטחת של לקוחות, כולל require_auth , המאפשרת ללקוחות לציין אילו פרמטרים של אימות הם מוכנים לקבל משרת, ו- sslrootcert="system" , המציין ש-PostgreSQL צריכה להשתמש במאגר של trusted certificate authority (CA) המסופק על ידי מערכת ההפעלה של הלקוח. בנוסף, המהדורה מוסיפה תמיכה ב Kerberos credential delegation, ומאפשרת להרחבות כגון postgres_fdw ו- dblink להשתמש באישורים מאומתים כדי להתחבר לשירותים מהימנים.

אודות PostgreSQL

PostgreSQL הוא מסד נתונים בקוד פתוח המתקדם ביותר בעולם, עם קהילה גלובלית של אלפי משתמשים, תורמים, חברות וארגונים. הפרויקט PostgreSQL נבנה על מעל 35 שנות הנדסה, החל באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, והמשיך להתפתח עם קצב ללא תחרות. ערכת התכונות הבשלות של PostgreSQL לא רק תואמת מערכות נתונים קנייניות מובילות, אלא עולה עליהן במאפיינים של מסדי נתונים מתקדמים ,יכולות הרחבה, אבטחה ויציבות.

קישורים

אודות PostgreSQL

PostgreSQL הוא מסד נתונים בקוד פתוח המתקדם ביותר בעולם, עם קהילה גלובלית של אלפי משתמשים, תורמים, חברות וארגונים. הפרויקט PostgreSQL נבנה על מעל 35 שנות הנדסה, החל באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, והמשיך להתפתח עם קצב ללא תחרות. ערכת התכונות הבשלות של PostgreSQL לא רק תואמת מערכות נתונים קנייניות מובילות, אלא עולה עליהן במאפיינים של מסדי נתונים מתקדמים ,יכולות הרחבה, אבטחה ויציבות.

Learn more about PostgreSQL and participate in our community at PostgreSQL.org.

עוד על התכונות

להסברים על התכונות לעיל ואחרות, עיין במשאבים הבאים: