PostgreSQL 9.3 матеріали для преси

Зміст

  Офіційний прес-реліз
  Список нововведень
  Інформація щодо завантаження
  Документація
  Ліцензія
  Контакти
  Інформація щодо компаній, згаданих у цитатах
  Корпоративна підтримка

Офіційний прес-реліз

9 ВЕРЕСНЯ 2013: Всесвітня група розробки PostgreSQL оголосила про вихід PostgreSQL 9.3, найновішої версії провідної реляційної системи керування базами даних (СКБД) з відкритими вихідними текстами. Цей реліз розширює можливості використання PostgreSQL як надійної і відмовостійкою СКБД, а також її інтеграції з іншими базами даних. Вже зараз версія 9.3 використовується для застосунків, що були несумісні з попередніми версіями.

«PostgreSQL 9.3 дозволила мені як розробнику одразу скористатися новими можливостями: удосконаленнями функцій JSON, індексуванням регулярних виразів і спрощеною інтеграцією баз даних завдяки адаптерам для зовнішніх даних. Я не уявляю, як справлявся без 9.3», - говорить Джонатан С. Кац (Jonathan S. Katz), технічний директор компанії Venuebook.

Доступні для запису зовнішні дані

Версія 9.3 надає адаптерам зовнішніх даних можливості для запису, реалізовуючи двосторонній обмін даними між різними СКБД. У сучасних комплексних IT-рішеннях використовуються різні СКБД і слабоструктуровані джерела даних, які PostgreSQL допомагає об’єднати та узгодити між собою. На додаток до цього, проект випустив postgres_fdw - високопродуктивний адаптер читання/запису для обміну даними між окремими серверами PostgreSQL.

«Адаптери зовнішніх даних із підтримкою запису дають можливість легко приєднувати і тестувати альтернативи для бекендів, що дозволяє нам оперативно реагувати на різні типи задач і створювати адекватні прототипи», - пояснює Лі Холовей (Lee Holloway), співзасновник і провідний інженер компанії CloudFare. «Нас надихає можливість придумувати і поєднувати нові сервери зберігання даних, що включають власні експериментальні розробки на мові Go, і спостерігати за тим, як вони можуть зчитувати і записувати дані одне одного, і навіть виконувати узгоджені трансакції».

Ще надійніше

«Я віддаю перевагу PostgreSQL через її визнану стабільність, відмовостійкість, передбачувану роботу, а також реалізацію ACID і відповідність стандарту SQL», - говорить Паскаль Бушарен (Pascal Bouchareine), директор відділу досліджень і розробок компанії Gandi.net. Мене особливо надихає можливість швидкого аварійного перемикання, що була додана в 9.3».

Новий реліз також включає наступні можливості, що підвищують надійність системи:

  • контрольні суми сторінок даних: допомога адміністраторам баз даних у виявленні несправних дисків і апаратних збоїв, що ведуть до пошкодження даних;
  • швидке аварійне перемикання: перемикання з основного вузла на резервний відбувається за долі секунди, що забезпечує надійність операторського класу;
  • вибір нового основного вузла при використанні тільки потокової реплікації: полегшення конфігурації потокової реплікації після аварійного перемикання.

Покращення для розробників

Як і всі попередні релізи, PostgreSQL 9.3 підвищує зручність роботи програмістів, адміністраторів і розробників архітектури з базою даних. Нові можливості включають:

  • додаткові конструктори і функції видобування даних JSON
  • подання даних, що оновлюються автоматично (materialized views);
  • розпаралелювання роботи утиліти pg_dump для пришвидшення створення резервних копій великих баз даних
  • операцію LATERAL JOIN

На додаток до цього, фонові процеси користувача в PostgreSQL 9.3 дозволяють розробляти менеджери задач, обробники запитів, системи паралельної обробки, інструменти для роботи з чергами та інші допоміжні програми, що використовують PostgreSQL для обміну даними. Як приклад такого застосунку можна привести Mongres - фоновий процес, що отримує запити MongoDB, інтерпретує їх та передає результати на виконання в PostgreSQL.

Про проект PostgreSQL

PostgreSQL – це провідна СКБД з відкритим текстом програми, з глобальною спільнотою, що складається з тисяч користувачів і розробників, і яка об’єднує багато компаній і організацій. Проект PostgreSQL створюється на основі більш ніж 25-річного досвіду проектування і розробки, що почалась в Каліфорнійському університеті Берклі, і на даний час продовжує розроблятися безпрецедентними темпами. Продуманий набір можливостей PostgreSQL не тільки не поступається провідним комерційним СКБД, але й перевершує їх розвиненою функціональністю, розширюваністю, безпекою та стабільністю. Ви можете отримати додаткову інформацію про PostgreSQL і приєднатись до нашої спільноти за адресою PostgreSQL.org.

Список нововведень

Більш детальну інформацію про нові можливості можна знайти за наступними посиланнями:

Інформація щодо завантаження

Документація

Документація у форматі HTML і сторінки з інструкцією встановлюються разом із PostgreSQL, але ви можете без жодних обмежень проглядати, користуватися пошуком і коментувати нашу детальну, інтерактивну онлайн документацію.

Ліцензія

PostgreSQL використовує власну, BSD-подібну ліцензію, що потребує тільки зберігання інформації про авторські права і тексту самої ліцензії у ліцензованому тексту програми. Ця сертифікована організацією OSI ліцензія широко відома своєю гнучкістю і зручністю для бізнесу, оскільки вона не забороняє використовувати PostgreSQL у складі комерційних і закритих застосунків. Одночасно з підтримкою безліччю компаній і спільним володінням текстом програми, наша ліцензія робить PostgreSQL дуже популярною серед виробників, які хочуть впровадити СКБД у свій продукт без будь-яких відрахувань, без прив’язки до виробника чи ризику змін у ліцензуванні.

Контакти

Web-сторінки

Контакти для преси

Україна
Олексій Клюкін
ua@postgresql.org

Повний текст цитат. Інформація про компанії, що були процитовані

VenueBook
«PostgreSQL 9.3 дозволила мені як розробнику одразу скористатися новими можливостями: удосконаленнями функцій JSON, індексуванням регулярних виразів і спрощеною інтеграцією баз даних завдяки адаптерам для зовнішніх даних. Я не уявляю, як я завершував проекти без 9.3», - говорить Джонатан С. Кац (Jonathan S. Katz), технічний директор компанії Venuebook.

Компанія VenueBook пропонує хмарний застосунок для організацій подій, що дає можливість управляти всім циклом заходів з однієї програми. Наш застосунок дозволяє керівництву майданчиків заходів готувати і затверджувати контракти, меню, а також обробляти платежі в онлайн-режимі. На відміну від представлених на ринку систем, які обмежуються допомогою в управлінні заходом, ми також спрощуємо продаж білетів і взаємодію з організаторами. Контакти (англ.): info@venuebook.com, +1 646-543-8368

CloudFlare
«Компанія CloudFare із задоволенням включила PostgreSQL 9.3 у набір своїх інструментів для пришвидшення роботи і забезпечення безпеки мільйонів web-сайтів. PostgreSQL забезпечує необхідну розширюваність і настроюваність, що дозволяє нам бути динамічними та масштабованими на рівні даних. Зокрема, адаптери зовнішніх даних з підтримкою запису дають можливість легко приєднувати і тестувати альтернативи для бекендів, що дозволяє нам оперативно реагувати на різні типи задач і створювати адекватні прототипи. Нас надихає можливість придумувати і поєднувати нові сервери зберігання даних, включаючи власні експериментальні розробки на мові Go, і спостерігати за тим, як вони можуть зчитувати і записувати дані одне одного, і навіть виконувати узгоджені трансакції».

«Зв’язка адаптерів зовнішніх даних із матеріалізованими поданнями, операція lateral join для створення запитів, а також фонові робочі процеси для моніторингу роблять PostgreSQL дійсно потужним інструментом, який ми плануємо використовувати і надалі по мірі свого зростання. Компанія CloudFare дуже радіє наявності такого першокласного інструменту в своєму наборі», - говорить Лі Холовей (Lee Holloway), співзасновник і провідний інженер компанії CloudFare.

Компанія CloudFlare прискорює сайти у два рази і дозволяє додавати web-застосунки одним кліком миші. CloudFlare допомагає web-сайтам досягти максимальної продуктивності незалежно від розміру чи платформи, без необхідності встановлення додаткового апаратного чи програмного забезпечення і без зміни початкового коду. Спільнота CloudFlare зростає і міцнішає; кожен доданий сайт зміцнює всю мережу. Завдяки нашим першокласним технологічним досягненням, кожен місяць сотні мільйонів людей користуються більш швидкісним і безпечним інтернетом. Компанія CloudFlare визнана Світовим економічним форумом як Технологічний Новатор, названа найбільш інноваційною компанією, що займається мережами та інтернет-технологіями по версії Wall Street Journal у 2011 і 2012 роках, а також увійшла в число перших 50 іноваційних компаній 2012 року у рейтингу, що складений Fast Company. Компанія CloudFlare розташована у Сан-Франциско, Каліфорнія, США. Контакти (англ.): press@cloudflare.com, +1 (650) 485-1399

Gandi.net
«Ми уважно слідкуємо за розвитком реплікації, і нещодавні покращення у цій області викликають у нас великий інтерес. Мене особливо надихає можливість швидкого аварійного перемикання, що була додана у 9.3. Ми задіяли PostgreSQL для розробки власної IAAS/PAAS платформи, а з недавнього часу і для внутрішніх розробок – для створення нашої робочої системи, яка кожен день з легкістю справляється зі зберіганням, обчисленням і виведенням мільйонів рядків».

«Я віддаю перевагу PostgreSQL через її визнану стабільність, відмовостійкість, передбачувану роботу, а також реалізацію ACID і відповідність стандарту SQL. Особливо зараз, коли вона йде в ногу з часом, використовуючи при цьому всі можливості операційної системи, ми спостерігаємо колосальний приріст продуктивності і легкість адміністрування під час побудови відмовостійких конфігурацій. З усіх реляційних СКБД, що придатні для рішення критично важливих задач, PostgreSQL просто найкраща», - говорить Паскаль Бушарен (Pascal Bouchareine), директор відділу досліджень і розробок компанії Gandi.

Компанія GANDI.net - одна з перших компаній, уповноважених ICANN на реєстрацію доменів .COM, .NET, .ORG, .BIZ, .INFO, .NAME, .BE, .FR, .EU у Франції. На даний час вона пропонує на вибір більш, ніж 200 доменних суфіксів і регулярно розширює свої пропозиції. Gandi позиціонує себе як чесного доменного реєстратора в індустрії, в якій трапляються різні махінації. Компанія ставить права клієнтів і їх конфіденційність вище всього і намагається відстоювати ці цінності всіма доступними методами. Контакти (англ.): Томас Стокінг (Thomas Stocking), (фр.): Ніколя Луільєрі (Nicolas Lhuillery). тел.: +1 410.429.7402.

Корпоративна підтримка

Проекту PostgreSQL допомагають численні компанії, що спонсорують розробників, які надають ресурси для хостингу і фінансову підтримку. Деякі з них представлені на сторінці спонсорів.

Крім цього, безліч компаній займається підтримкою СКБД PostgreSQL, починаючи від індивідуальних консультантів і закінчуючи міжнародними корпораціями.

Пожертвування також тепло вітаються.