PostgreSQL 9.2 матеріали для преси

Зміст

  Офіційний прес-реліз
  Список нововведень
  Де завантажити
  Документація
  Ліцензія
  Контакти
  Інформація про компанії, згадані в цитатах
  Корпоративна підтримка

Офіційний прес-реліз

10 ВЕРЕСНЯ 2012: Всесвітня група розробки PostgreSQL оголосила про вихід PostgreSQL 9.2, найновішої версії провідної реляційної системи управління базами даних (СУБД) з відкритими вихідними текстами. З часу виходу бета-версії в травні, розробники і виробники оцінили її як прорив у продуктивності, масштабованості та гнучкості. Очікується, що на цю версію перейде рекордна кількість користувачів.

«PostgreSQL 9.2 матиме підтримку JSON, покривні індекси, реплікацію, покращення продуктивності та багато інших нововведень. Ми з нетерпінням чекаємо на цей реліз і надамо його у ранньому доступі, як тільки спільнота PostgreSQL його випустить», — говорить Інес Сомбра (Ines Sombra), провідний інженер даних компанії Engine Yard.

Покращення продуктивності і масштабованість

Покращення у сфері вертикальної масштабованості додають PostgreSQL можливість ефективно використовувати апаратні ресурси все більш потужних серверів. Прогрес у таких сферах як управління блокуваннями і ефективний запис даних, реалізація доступу з використанням тільки індексів і покращення інших низькорівневих операцій дозволили PostgreSQL упоратись з робочими загрузками, що постійно зростають. У числовому вигляді це можна виразити так:

  • до 350,000 запитів на читання в секунду (більш, ніж в 4 рази швидше);
  • операції сканування з використанням тільки індексів для запитів до інформаційних сховищ (у 2-20 разів швидше);
  • до 14,000 операцій запису даних в секунду (у 5 разів швидше);
  • зниження енергоспоживання процесора до 30%.

Крім цього, додання каскадної реплікації дає можливість користувачам працювати з більшими стеками горизонтально масштабованих серверів під управлінням PostgreSQL 9.2.

«Newsblur, соціальний переглядач новин, довіряє PostgreSQL зберігання мільйонів сайтів і підписок. Надійність і безвідмовність, перевірені роками», — стверджує Семюел Клей (Samuel Clay), засновник NewsBlur.com. «Починаючи з версії 8.4, ми використовуємо самі останні версії (наразі 9.1, незабаром перейдемо на 9.2, як мінімум, через каскадну реплікацію) і не маємо ніяких проблем».

Всебічна підтримка для розробників

Гнучкість і настроюваність PostgreSQL відображена у різноманітті організацій, що її впровадили. Наприклад, НАСА (NASA), Федеральна агенція повітряного транспорту (FAA), Чиказька товарна біржа та Instagram використовують PostgreSQL для вирішення критично важливих завдань. Версія 9.2 стала ще більш гнучкою: була додана підтримка типів для опису діапазонів і JSON, що відкрило для розробників абсолютно нові шляхи використання PostgreSQL.

Типи, що описують діапазони, допоможуть розробникам покращити застосункі, які працюють з календарними, науковими і фінансовими даними. Ні одна інша провідна SQL СУБД не підтримує цю можливість, що забезпечує налаштування обробки блоків чисел і часових даних.

Починаючи з PostgreSQL 9.2, результати запиту можуть бути повернені у вигляді типів даних JSON. Спільно з новою мовою PL/V8 Javascript, програмним розширенням СУБД PL/Coffee і додатковим сховищем ключ-значення HStore, нова версія може вирішувати завдання, властиві документо-орієнтованим СУБД (NoSQL), зберігаючи при цьому надійність, настроюваність та продуктивність, що вирізняють PostgreSQL.

«Вбудована підтримка JSON в PostgreSQL є ефективним механізмом створення і зберігання документів для застосунків, що взаємодіють з web. Ми використовуємо клієнтські бібліотеки, такі як jQuery, для представлення даних у вигляді таблиць і дерев; нові можливості дозволяють робити це зручніше і швидше при отриманні таких даних у вигляді JSON», — говорить Тарас Мітран (Taras Mitran), старший архітектор компанії IVC Inc.

Про PostgreSQL: PostgreSQL – це провідна СУБД з відкритими вихідними текстами, з глобальною спільнотою, що складається з тисяч користувачів і розробників, і яка об’єднує багато компаній і організацій. Проект PostgreSQL створюється на основі більш ніж 25-річного досвіду проектування і розробки, що почалась в Каліфорнійському університеті Берклі, і на даний час продовжує розроблятися безпрецедентними темпами. Продуманий набір можливостей PostgreSQL не тільки не поступається провідним комерційним СУБД, але й перевершує їх розвиненою функціональністю, розширюваністю, безпекою та стабільністю. Ви можете отримати додаткову інформацію про PostgreSQL і приєднатись до нашої спільноти за адресою PostgreSQL.org.

Докладна інформація про реліз

Докладніше про нововведення

Більш детальну інформацію про нові можливості можна знайти за наступними посиланнями:

Де завантажити

Документація

Документація у форматі HTML і сторінки довідки встановлюються разом із PostgreSQL, але ви можете без будь-яких обмежень проглядати, користуватись пошуком і коментувати нашу детальну інтерактивну онлайн-документацію.

Ліцензія

PostgreSQL використовує власну, BSD-подібну ліцензію, яка потребує тільки зберігання у ліцензованому вихідному коді інформації щодо авторських прав і тексту самої ліцензії. Ця сертифікована організацією OSI ліцензія широко відома своєю гнучкістю і зручністю для бізнесу, оскільки вона не забороняє використовувати PostgreSQL у складі комерційних і закритих застосунків. Поряд із підтримкою безліччю компаній і спільним володінням вихідного коду, наша ліцензія робить PostgreSQL надзвичайно популярним серед виробників, які хочуть впровадити СУБД у свій продукт без будь-яких відрахувань, прив’язки до виробника або ризику змін у ліцензуванні.

Контакти

Web-сторінки

Контакти для преси:

Україна
Олексій Клюкін
ua@postgresql.org
+380-91-917-70-43

Інформація про компанії, що були процитовані

Engine Yard — провідний постачальник послуги «платформа як сервіс (PaaS)», що прискорює, полегшує та здешевлює інновації у сфері розробки хмарних застосунків. Використовуючи свій великий досвід, потужну інфраструктуру, заручившись підтримкою open-source спільноти і забезпечуючи першокласний сервіс, Engine Yard надає готові і закінченні рішення, що не поступаються комерційним аналогам, і які дозволяють розробникам зосередитись на створенні видатних застосунків, не докладаючи зусиль до управління платформою, що лежить в їх основі. Тисячі клієнтів з 58 країн, від web-стартапів, що демонструють вибухове зростання, до підприємств зі списку Fortune 500, довіряють хмарним рішенням Engine Yard, що дають перевагу перед конкурентами. Головний офіс Engine Yard розташований у Сан-Франциско; компанію підтримують такі інвестори як Benchmark Capital, New Enterprise Associates і Amazon.com. Контакти (англ.): Меліса Хік (Melissa Hick)), +1 510-984-1525.

NewsBlur — цей соціальний переглядач новин створили люди, які хочуть отримувати задоволення від читання новин. NewsBlur — це відмінний сервіс для читання найкращих історій від ваших друзів та з популярних блогів. Контакти (англ.): Семюел Клей (Samuel Clay).

IVC, Inc. є бізнес-орієнтованою технологічною компанією. Вона розташована неподалік від наукового парку «Дослідницький трикутник» у штаті Північна Кароліна (Research Triangle Park, NC) і, починаючи з 1987 р., надає готові рішення для короткострокових і довгострокових проектів. IVC розроблює індивідуальні застосунки і надає допомогу для їх створення, від прототипу до повномасштабного впровадження у виробництво, а також займається вузькоспеціалізованою інтеграцією, аналізом даних та мобільними застосунками. Наші програми, що працюють з СУБД, щоденно використовуються сотнями компаній з рейтингу Fortune 1000, такими як: Time Warner Cable, AstraZeneca, Kaiser, Progress Energy, Charles Schwab і State Street. Контакти (англ.): Стів (Steve), +1 919-439-7792.

Корпоративна підтримка

Проекту PostgreSQL допомагають численні компанії, що спонсорують розробників, надають ресурси для хостінгу і фінансову підтримку, такі як Red Hat, EnterpriseDB, 2ndQuadrant, NTT, HP, VMWare та багато інших.

Крім цього, велика кількість компаній займаються підтримкою СУБД PostgreSQL, від індивідуальних консультантів до багатонаціональних корпорацій.

Пожертвування також охоче вітаються.